İletişim Bilgileri

WWW.HEREVETADİLAT.COM

Güvenilir Şirket
 • Yetkili Kişi: Her Eve Tadilat
 • Telefon numarası: +90 (544) 322-25-50, ----7/24 acil destek hattı
 • MSN: www.herevetadilat.com
 • Adres: 65/20 sokak, İzmir, 35350, Türkiye

Çalışma Saatleri

Sitedeki güncellemeler
Çankaya Mantolama Hizmeti, resim 1
 • Çankaya Mantolama Hizmeti, resim 2
 • Çankaya Mantolama Hizmeti, resim 3
 • Çankaya Mantolama Hizmeti, resim 4
 • Çankaya Mantolama Hizmeti, resim 5
 • Çankaya Mantolama Hizmeti, resim 6
 • Çankaya Mantolama Hizmeti, resim 7
 • Çankaya Mantolama Hizmeti, resim 8
 • Çankaya Mantolama Hizmeti, resim 9

Çankaya Mantolama Hizmeti

Yerinde Keşif , Kesim Çözüm Ankara ve Çevresinde Faaliyet Göstermekteyiz. Fiyat Teklifi ve Keşif için Lütfen Arayınız.
49 TL/m²
(minimum sipariş: 1000 m² )
Satıcıya Ulaş
Çalışma Saatleri
İletişim Bilgileri
 • Yetkili Kişi: Her Eve Tadilat
 • Telefon numarası: +90 (544) 322-25-50, ----7/24 acil destek hattı
 • MSN: www.herevetadilat.com
 • Adres: 65/20 sokak, İzmir, 35350, Türkiye
Hizmet ile ilgili detaylı bilgi

Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemleri ile
A – YAKIT HARCAMALARINIZ ORTALAMA % 50 AZALMASINI,
B – DAHA AZ YAKIT İLE DAHA ÇOK ISINMANIZI,
C – DAHA AZ ELEKTRİK KULLANARAK DAHA ÇOK SERİNLEMENİZİ,
D – YAŞAM ALANINIZDA YAZ – KIŞ DENGELİ SICAKLIK DAĞILIMINI,
E – RUTUBETİN OLUŞTURDUĞU KÜF, BAKTERİ ve KÖTÜ KOKULARIN ENGELLENMESİNİ,
D – SAĞLIKLI ORTAMLARDA YAŞAYABİLME ŞANSINI,
F – BİNANIZIN YAŞINI SABİTLEMEYİ ve BAKIM GİDERLERİNİ ÖNEMLİ ÖLÇÜDE AZALTABİLMEYİ,
G – KOROZYONU ÖNLEYEBİLMEYİ,
I – HAVA KİRLİLİĞİNİN AZALMASINI

UYGULAMA İŞLEMİ VE DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR

 1. Bina yüzeyine yalıtım levhası noktalama usulü olarak,m2 sarfiyatı 3.– 3,5 kg olacak şekilde sürülmelidir.taraklı sistem darbelere muhatap olabilecek noktalarda kullanılmalı,noktalama usulü ise cephelerde kullanılmalıdır.noktalama işleminde bina yüzeyinde teras kaçağı var ise levha yardımı ile düzeltme olasılığı sağladığı gibi,ileride bina çalışması ve çatlamalara karşı levhanın esneme kabiliyetini muhafaza ederek,çatlağı absorbe etmektedir.
 2. Levhalar kesinlikle yüzeye şaşırtma usulü ile döşenmeli, pencere ve kapı gibi bitimlerde düzlem kesinlikle levha birleşimi noktaları ile buluşmamalıdır. Bu işlem yüzeyde oluşabilecek bir çatlağın levha dizilimi takip ederek yayılmaması için yapılmalıdır.
 3. Dübelleme işlemi yapıştırma işleminden 24 saat sonra ,yapıştırıcı kuruduktan sonra m2’ye 6 ad.gelecek şekilde,levhaların birleşim ve orta noktalarına yerleştirilmelidir. Dübel cinsi ve uzunluğu duvar ve levhanın kalınlığı ile duvarın özelliğine göre tercih edilmelidir.
 4. Bina köşe hatlarının belirginleştirilerek keskinlik kazanması ve köşe noktalarındaki levha bitimi noktalarının korunması için fileli PVC köşe profili kullanılmalıdır. Profillerin montajı esnasında kesinlikle tel, çivi ve benzeri maddeler kullanılmamalıdır. Bu tutunma işlemi sıva yardımı ile yapılmalıdır.
 5. Dübellemenin ardından ilk kat sıva ,kalın perdah olarak uygulanmalı(m2sarfiyatı3kg) ve üzeri file çekilerek sıyırma usulü ile gömülmelidir.
 6. İlk kat sıva üzerine çekilen file kesinlikle bini payı uygulanarak yapılmalıdır.Aksi taktirde uygulamadan, çok kısa bir süre sonra birleşim noktalarında çatlaklar oluşacak ve geri dönüşü, tamiratı zor ve yüksek bir maliyet oluşacaktır.
 7. Uygulama son katı boya olacak ise 2 .bir kat ince sıva çekilerek yüzey düzeltilmeli ve zemin astar vurularak boyaya hazır hale getirilerek boya uygulaması yapılmalıdır.
 8. Son kat kaplama dekoratif taş kaplama olacak ise ,zemine astar vurularak sıva yüzeyi ile son kat kaplama arasında mukavemet arttırılmalıdır.
 9. Son işlem olarak çelik mala ile dekoratif taş kaplama uygulanacaktır. Var olan kaplama akrilik esaslı ve çimento katkılı olduğu için sıva ve kaplama uyumu olumludur. Yüzeyde farklı bir çalışma oluşmayacak ve dolayısı ile çatlama meydana gelmeyecektir. Dekoratif kaplama mantolamanın koruyucu ömrünü arttırmaktadır. Diğer bir faktör ise bina sıva sonrası oluşabilecek gölgelenme ve bozuklukları %70 dolayında düşürerek boyaya oranla daha temiz ve düz bir görsellik sunmaktadır.

UYGULAMA SONRASI: SİSTEMİN KORUNMASI

1-) Uygulama öncesi cephe iskelesi binaya kurulurken, kesinlikle gijonlu dayama sistemi ile iskele cepheye monte edilmelidir. tel, kanca kullanılmamalı ve mesafe ayarı tahta ile yapılmamalıdır.Bunun nedeni uygulama sonrası iskele sökülürken mesafe tahtasının yüzeye bastığı yerde yapılan tamirat (üst üste kurumadan sıva ve dekoratif uygulanır) sağlıksız bir şekilde kurumakta ve çatlamalara neden olmaktadır.Diğer nedeni ise bağlantı telinin yüzey mesafeleri kestiği için bir kısım tel içeride kalarak,herhangi bir su temasında pas akıntısı oluşacaktır.
2-) Uygulama sonrası ,sistem ve cephe yüzeyi arasına 3 noktadan su nüfuz edebilir
A) Parapet kısmında ,sistemin bittiği nokta
B) Pencere kenarlarında sistem ile pervazın bittiği nokta
C) Mermer denizliğin alt kısım dip noktası
2.a) Sistemin çatı seviyesindeki bitim noktasında ,parapet kısım ve strafor kısım aynı seviyede sonlanıyor ise ileride doğabilecek yağmur ve dere taşma sularının birleş arasında girmemesi için ya Parapet kısa komple mermer dönülmeli yada dere içerisinden başlayarak dış yüzeyin 5cm seviyesine kadar alüminyum folyolu mebran ile dönülerek,yüzey arasına su girmesi engellenmelidir.
2.b) Pencere merkezlerine dönülen sistem kesinlikle uygulama sonrası iskele sökülürken,pervaz sistem ve mermer pervaz kesişim noktalarına silikon dönülmeli ve daire sahiplerinin her yıl kontrol etmeleri tavsiye edilmelidir.
2.c) Sistemin kalınlığı mermeri damlalığını kapatıyor ise levha damlalığı açığa çıkaracak olan gerekli derecede alçı ile kesilmeli ve zemine düşmesi sağlanmalıdır.Böylelikle hem damlalık’ın görevi muhafaza edilecek hem de mermer değişimi gibi yüklü bir maliyetler karşı karşıya kalınmayacaktır.
Yukarıda sistem koruması adı altında sizlere belirtmiş olduğumuz işlemler ile sistem ile yüzey arasına, herhangi bir su girişi olmayacak ve istenilen yalıtım değerine daha uzun.kalıcı güvenilir bir şekilde sahip olacaksınız .
Unutmayınız ki,sistem arasına nüfuz eden bir su ya da alt katmandaki levha yapıştırıcısının aderansını azaltarak sistemi zayıflatacak ,ya da bina içlerine nüfuz ederek,daire içinde rutubet ve nem gibi olumsuzluklara neden olacaktır.

MANTOLAMA SİSTEMİ

Dairenizin su ve nem yalıtımını sağlamak,
Yakıt ve enerji tüketiminde %50 seviyesinde tasarruf sağlayarak ısı yalıtımını oluşturmak,
Ve binalarınızı korozyona ve çürümeye karşı korumak için yapılmaktadır.

İzmir İçi ve İlçeleri İçin Mantolama Konusunda Bizi Arayabilir, Fiyat Teklifi ve Bilgi Alabilirsiniz.

Sipariş bilgileri
 • Fiyat: 49 TL/m²
 • Minimum Sipariş: 1000 m²
Ticiz.com'un rehber kategorisi: İzmir'deki Dış cephe mantolama
Oluşturma tarihi: 30.01.2014 23:55
Düzenleme tarihi: 20.04.2019 13:46