İletişim Bilgileri

WWW.HEREVETADİLAT.COM

Güvenilir Şirket
 • Yetkili Kişi: Her Eve Tadilat
 • Telefon numarası: +90 (544) 322-25-50, ----7/24 acil destek hattı
 • MSN: www.herevetadilat.com
 • Adres: 65/20 sokak, İzmir, 35350, Türkiye

Çalışma Saatleri

Sitedeki güncellemeler
Gergi Tavan Sistemleri, resim 1
 • Gergi Tavan Sistemleri, resim 2
 • Gergi Tavan Sistemleri, resim 3
 • Gergi Tavan Sistemleri, resim 4
 • Gergi Tavan Sistemleri, resim 5

Gergi Tavan Sistemleri

Gergi tavan sistemi, sıra dışı yapısı ile ısıtılarak istenilen forma girebilen, çeşitli renk ve dokularda özel alüminyum profillerine ısıtıp gerilerek uygulanır
300 TL/m²
Satıcıya Ulaş
Çalışma Saatleri
İletişim Bilgileri
 • Yetkili Kişi: Her Eve Tadilat
 • Telefon numarası: +90 (544) 322-25-50, ----7/24 acil destek hattı
 • MSN: www.herevetadilat.com
 • Adres: 65/20 sokak, İzmir, 35350, Türkiye
Hizmet ile ilgili detaylı bilgi

GERGİ TAVAN NEDİR Sadece günümüzdeki şıklığıyla değil tarihten bugüne değin gelişimiyle de incelenmesi gereken gergi tavan sistemleri dünyanın ilk tavana özel dekorasyon çeşidi olarak bilinmektedir. Roma, Yunan ve Mısır uygarlıklarındaki yüksek gelirli kişiler ipek kumaşlardan oturdukları konakların salonlarının zengin durmasını sağlarlardı.Ancak bu ilkel gergi tavanlarda çeşitli sorunlar meydana gelirdi. Yeterince gerdirilemeyen ipek zamanla sarkar, zarar görür ya da parlaklığını yitirebilirdi.

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte gergi tavan sistemleri de gelişti ve artık günümüzdeki halini aldı. PVC membranlarla birlikte hijyenik, steril, yalıtımı sağlayan ve şıklığı artıran bir hal almaya başladı. Gergi tavanın hem şık hem de esnek bir yapıya sahip olması ve fiyat avantajı en çok tercih edilen dekoratif aksesuarlardan biri olmasını sağlamıştır.
Gergi tavan sistemi, sıra dışı yapısı ile ısıtılarak istenilen forma girebilen, çeşitli renk ve dokularda özel alüminyum profillerine gerilerek uygulanması tekniğidir. Düz, dairesel ve diğer geometrik formlu tavanların yanı sıra tonoz ve kubbe gibi radyuslu uygulamalara olanak sağlar. Bu esneklik sayesinde her projede kendine has, tavan ve duvarlarda özgün tasarım imkanı sunar.

GERGI TAVAN ÖZELLIKLERI NELERDIR? Tavanınızın sistemi her ne olursa olsun uygulanabilirliği sağlanan bu sistem rahat temizlenebilirliği, toz tutmaması ve nem-su gibi etkenlerden etkilenmemesi gibi özellikler barındırır. Yani genel olarak hijyenik bir sistemdir.

Hafif olması yanında pratik montajı da getirir. Steril özelliklerinden kaynaklı olarak da boya istemez. Microsorber dokusu sayesinde ses yalıtımını sağlayarak sizlere hem akustik bir ortam sunar hem de dışardan gelebilecek sesleri engelleyerek bulunduğunuz ortamda rahat etmenizi sağlar. Esnek olması da binanızın yıllar geçtikçe uğrayacağı dezenformasyonu engeller, ayrıca deprem-sarsılma gibi durumlarda da asla zarar görmez. Bir diğer olumlu özelliği de yanmamasıdır. Yani oluşabilecek herhangi bir yangın tehlikesine karşı size bir emniyet kemeri görevi sunar.

Elektronik olsun olmasın, tavanınızda görmek isteyeceğiniz birçok aksesuara kolaylıkla montaj imkanı sağlayan gergi tavanlar, ısı izolasyonuna yaptığı katkıyla da kullanacağınız mekana değer katar. Çünkü bu sayede ısınarak yükselen hava dışarı çıkmaz ve ortamın sıcaklığını korur.

Kullanmak için seçeceğiniz alana ve tamamen sizin zevkinize göre şekillenebilecek metalik, transparan, mat lake, parlak lake, süet doku seçeneklerini barındırmaktadır.

Genellikle iç mekanlarda kullanılan gergi tavan sistemleri, teknolojiyle birlikte gelişen mimarinin de avantajlarını kullanarak geniş aydınlatma imkanları sunmaktadır. Yeni uygulamalar ışığınıza gün ışığı etkisi vererek ortamın aydınlatılmasına hatırı sayılır bir destek sağlar. Ayrıca esnek bir yapıya sahip olması her türden aydınlatma aksesuarını barındırma özelliğini de arttırır

DAYANIKLILIK

Gergi Tavan malzemesi yapısı itibariyle esnek bir malzemedir.
Esnek olması deformasyonlara karşı dayanımını artırmaktadır.
m2′de 150kg’ye kadar dayanıklıdır.
Yırtılmaz ve üzerine gelebilecek ağırlıklardan dolayı şekli bozulmaz.
Renginde herhangi bir solma yaşanmaz.
15 yıl garantilidir.
Su ve nemden etkilenmez.
Sarsıntıdan dolayı malzemede çatlama yaşanmaz.
Avrupa B1 alev almazlık sertifikası vardır
Uzun Yıllar Dayanır, Boya İstemez.
Çatlamaz, yırtılmaz, sünmez.

KULLANIM ALANLARI

Konferans salonu Dekorasyonu,
Kültür merkezi,
Sinema dekorasyonu,
Düğün salonu,
Restoran Dekorasyonu,
Sauna ve Hamam (SPA),
Yüzme Havuzu,
Mağazalar, İç Dekorasyon,
Sanat Galerileri, Teşhir Stantları,
Mağaza Dekorasyonu,
Otel lobi ve reception, Hastaneler,
Konut tavanları, Villalar vs…

Sipariş bilgileri
 • Fiyat: 300 TL/m²
Ticiz.com'un rehber kategorisi: İzmir'deki İç mimarlık
Oluşturma tarihi: 13.04.2015 10:13
Düzenleme tarihi: 21.01.2019 16:48